Atrakcje

Dolina Chochołowska o każdej porze roku

Nasza największa tatrzańska dolina walna to idealne miejsce, aby zacząć przygodę z Tatrami. W Dolinie Chochołowskiej przeżyjesz wspaniałe chwile dzięki unikalnej przyrodzie i kulturze pasterskiej, której wyraźne ślady znajdziesz tu bez trudu.

W naszej dolinie znajdziesz wszystko, co jednoznacznie kojarzy się z górskim wypoczynkiem - wiosną krokusy, latem owce i baców, jesienią fenomenalne widoki na płonące od situ skuciny szczyty Tatr Zachodnich a zimą znakomite warunki na skitury i biegówki. Ja jeśli nie wiesz, co to sit skucina - służymy pomocą.

To od barwy tej niewielkiej rośliny pochodzi nazwa Czerwone Wierchy. Jesienią sit robi się rudy, czerwony, rdzawy, określeń tej barwy jest sporo. To za jego przyczyną tatrzańskie hale jesienią uwodzą wyjątkowym widokiem.

Termy Chochołowskie - miejsce na relaks

Podhale leży nad wielkim podziemnym basenem pełnym życiodajnej wody, która ogrzewa się od serca ziemi a przepływając wśród skał i źródeł minerałów przejmuje od nich to, co najlepsze. Wodę tę znamy jako termalną. Przy ujęciu, kiedy wypływa ona na powierzchnię, ma bardzo wysoką temperaturę i trzeba ją nieco schłodzić, aby kąpiel w niej była nie tylko zdrowa, ale i bezpieczna.

Największy, pełen dodatkowych atrakcji, nowoczesny obiekt wykorzystujący wodę termalną znajduje się oczywiście w Chochołowie. Chcesz zadbać o zdrowie podczas urlopu? Postaw na kąpiele termalne i wszystko, co się z nimi wiąże.

Chochołów dla narciarzy

Również miłośnicy białego szaleństwa czują się u nas jak w domu.Chochołów to doskonały wybór, jeśli chcesz wypoczywać na śniegu. W najbliższej okolicy znajdziesz zarówno wyciągi idealne dla początkujących, jak i rozbudowaną i znaną w całej Polsce rodzinną stację narciarską Witów-Ski należącą ogólnopodhalańskiego systemu karnetów Tatry Super Ski. Jeśli Twoim celem jest poczuć wolność na śniegu, to zapraszamy na wycieczki skiturowe w Dolinie Chochołowskiej, która jest miejscem wprost wymarzonym dla takiej działalności. Mamy również trasy biegowe i miejsca przeznaczone dla narciarzy backcountry.

Wokół Chochołowa na rowerze

Wraz z rozbudową sieci ścieżek rowerowych w okolicy Chochołów często wybierany jest przez fanów wypoczynku na dwóch kółkach.

Naszym flagowym produktem jest system dróg rowerowych Velo Dunajec, który stanowi polską część międzynarodowej trasy wokół Tatr, którą rozpocząć i zakończyć możecie właściwie na parkingu pod naszym domkiem. Dojedziecie od nas również nad Jezioro Czorsztyńskie, gdzie czeka piękna widokowo pętla wokół zbiornika z możliwością zwiedzania malowniczych zamków i przeprawa statkiem na drugi brzeg.